Safaga, Hurghada

22. prosince 2013 v 20:10
Letovisko Hurghada na břehu Rudého moře patří k nejnavštěvovanějším letoviskům pro zájezdy do Egypta. Její pláže jsou povětšinou dostatečně široké a písčité. Většina ze zdejších hotelů má svou vlastní pláž a ty, které byly vybudovány dále od moře, používají pláže sousedních hotelů. Jednou z exponovaných částí Hurghady je oblast zvaná Safaga. Jde o nejjižněji položené letovisko a od centra Hurghady je vzdálena asi 50 km.

Většina turistů sem přilétá na letní dovolenou za vodními sporty a potápěním. Díky zdejším mírným proudům se v okolí Safagy mohou potápět i úplní začátečníci. Mezi nejoblíbenější potápěčské lokality patří útesy Tobia Arba, Panorama Reef, mys Ras Abu Soma a také korálové zahrady Middle Reef. Na zkušenější potápěče pak čekají noční ponory nebo ponory k několika vrakům potopených lodí.


Oblast je ideálním místem pro dovolenou milovníků průzračně čistého moře, potápění, šnorchlování, windsurfingu anebo kitingu. Jedinečné podmořské korály se tady nacházejí opravdu blízko ke zdejším plážím a tak se tady bude dovolená líbit nejen příznivcům klasického přístrojového potápění, ale též milovníkům šnorchlování a pozorování podmořského života z hladiny.

Většina hotelových komplexů v Safaze je postavena přímo na pobřeží a jak již bylo uvedeno dříve, každý z nich má v dosahu nějakou pláž. Hotely jsou různých kategorií a dokáží splnit veškerá přání i těch nejnáročnějších klientů, kteří do Safagy přicestují strávit svou dovolenou.

Jediným problémem v letovisku Safaga je horší přístup do moře díky zdejšímu korálovému útesu, který se táhne podél celého pobřeží. Na některých místech postačí mít boty do vody, které před ostrými hranami korálů spolehlivě ochrání. Jsou zde ale i taková místa, kde bezpečný přístup do moře je možný pouze za použití mola. Tato maličkost ovšem samozřejmě nemění nic na skutečnosti, že Safaga je vhodné místo pro dovolenou všechn věkových kategorií.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama