Turecká Alanya

31. října 2013 v 13:27
Nedaleko známého tureckého letoviska Antalya na Turecké riviéře se nalézá geograficky sice menší, ale poskytovanými službami minimálně srovnatelné městečko Alanya. Mnozí turisté, kteří navštívili obě letoviska a mají tak možnost srovnání říkají, že Alanya a její okolí je přátelštější a příjemnější.

Pláže jsou zde stejně široké jako v Antalyi a čistotě moře se nedá nic vytknout. Vstup do moře je, lidově řečeno, tak akorát. Není nutné se ani příliš vzdálit od pláže, aby si člověk mohl zaplavat, a ani dno nemizí po pár metrech v hloubce. Takovou charakteristiku mají všechna letoviska pro dovolenou na Turecké riviéře.

Kromě relaxace na plážích nabízí Alanya i další možnosti, jak trávit během dovolené volný čas. Turisté velmi často míří ke zřícenině starobylé pevnosti, která se tyčí na skále nad mořem. Kromě pevnosti se ve skále pod ní nachází různé jeskyně, ke kterým je ideální přístup které výletních loděk, které jsou zde velmi oblíbenou atrakcí.


Výlet lodí na Turecké riviéře má i svá další pozitiva. Příjemným pocitem je možnost skočit z loďky do vln a zaplavat si nad hlubinami přímo pod majestátnou pevností.

Dalším turisticky exponovaným místem kousek od Alanye, kam se turisté během své dovolené v Turecku vydávají, je amfiteátr v Aspendu, který se dodnes využívá pro nejrůznější divadelní a jiná kulturní představení.

Jen o pár kilometrů dále se nachází národní park Köprülü. Ten byl vyhlášen v okolí kaňonu, který za staletí vymlela stejnojmenná řeka. Říční voda je neuvěřitelně modrá a pořádně ledová. Mezi nezapomenutelné zážitky, které návštěva parku nabízí, určitě rafting.

Jen několik kilometrů Alanye se též nachází městečko Side. To je, kromě svých vyhlášených pláží, známé i starověkými památkami z dob Řecké a Římské říše.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama