Pozvánka do Maroka

9. srpna 2013 v 16:23 |  Maroko
Severoafrické Maroko. V západní Evropa populární již několik desetiletí, majetní Francouzi se sem dokonce stěhují na penzi. Východní Evropa ale marocké království zatím pořádně neobjevila.

Výhodou Maroka pro turisty je, že v Maroku může kombinovat odpočinek na plážích Středozemního moře či Atlantického oceánu s poznáváním bohaté historie této země. Pro opalování se u šplouchajících vln moře je v Maroku k dispozici více než jeden a půl tisíce kilometrů dlouhé pobřeží.

Turisté, kteří chtějí během své dovolené zažít i trochu dobrodružství a jako destinaci zvolí Maroko, se vydávají na výlety a expedice do vnitrozemí. Svahy Atlasu a dalších pohoří nabízejí řady zajímavých tras pro trekking a naopak rozpálená Sahara láká k výletu do pouště a seznámení se s životem Berberů a dalších původních kmenů žijících v Maroku.


Při prohlídce historických královských měst upoutají především stavby ve tradiční architektuře či ve francouzském koloniálním stylu, neboť Maroko bylo dlouhou dobu francouzskou kolonií. Za vidění stojí též zajímavá tržiště, na kterých se mísí vliv arabské kultury s kulturou střední Afriky. Za návštěvu bezpochyby stojí botanická zahrada Yves Saint-Laurent v Marrakéši či přístavní městečko Essaouira, známé svými mohutnými hradbami.

Za zmínku stojí též marocká kuchyně, která kombinuje francouzský vliv s exotickými chutěmi Afriky. Zkušení cestovatelé tvrdí, že tímto spojením je protkáno celé Maroko. Dokonce i zdejší trhovci jako by v sobě měli něco z francouzského šarmu a prý nejsou tak vlezlí a otravní, jako ve zbytku arabského světa.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama