Letovisko Belek

1. srpna 2013 v 19:22 |  Turecko
Mezi známými tureckými letovisky Antalya a Alanya se nachází často neprávem opomíjené letovisko Belek. Turisticky se zatím neproslavilo koupáním ve vodách Středozemního moře jako jeho známější sousedé, ale svou klientelu si našlo především velmi dobře udržovanými golfovými hřišti.

To nejznámější nese název National Golf Club a ti, co se o golf aktivně zajímají, o něm už pravděpodobně slyšeli. Vzhledem ke svému profilování je Belek vhodný spíše pro bohatší klientelu, která nemá hluboko do kapsy a je ochotna si připlatit za luxusnější 4 hvězdičkové ubytování. Výhodou je, že vzhledem k velikosti a charakteru Beleku je prakticky vyloučené natrefit zde na davy turistů a přelidněné pláže.

Hraní golfu se dá skvěle kombinovat s lenošením a odpočinkem na několikakilometrové písečné pláži, s potápěním či romantickými procházkami po pláži. Na celém pobřeží se nachází velké množství palem, eukalyptů a pinií, které v horkých dnech poskytují příjemný stín k odpočinku před prudkým sluncem.


Ti, které už omrzel golf a koupání v moři, se mohou vypravit na výlet po okolí a poznat například antická města Perge a Side. V obou se nacházejí antické pozůstatky chrámů a amfiteátrů.

Milovníci přírody a dobrodružství by neměli vynechat návštěvu národního parku Köprülü. O dávku adrenalinu se postará rafting na divoké řece, která parkem protéká. Místní instruktoři se postarají o bezpečnost všech návštěvníků a poskytnout veškeré vybavení, takže se na raft může vypravit i úplný začátečník.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama