Srpen 2013

Pozvánka do Maroka

9. srpna 2013 v 16:23 Maroko
Severoafrické Maroko. V západní Evropa populární již několik desetiletí, majetní Francouzi se sem dokonce stěhují na penzi. Východní Evropa ale marocké království zatím pořádně neobjevila.

Výhodou Maroka pro turisty je, že v Maroku může kombinovat odpočinek na plážích Středozemního moře či Atlantického oceánu s poznáváním bohaté historie této země. Pro opalování se u šplouchajících vln moře je v Maroku k dispozici více než jeden a půl tisíce kilometrů dlouhé pobřeží.

Turisté, kteří chtějí během své dovolené zažít i trochu dobrodružství a jako destinaci zvolí Maroko, se vydávají na výlety a expedice do vnitrozemí. Svahy Atlasu a dalších pohoří nabízejí řady zajímavých tras pro trekking a naopak rozpálená Sahara láká k výletu do pouště a seznámení se s životem Berberů a dalších původních kmenů žijících v Maroku.

Letovisko Belek

1. srpna 2013 v 19:22 Turecko
Mezi známými tureckými letovisky Antalya a Alanya se nachází často neprávem opomíjené letovisko Belek. Turisticky se zatím neproslavilo koupáním ve vodách Středozemního moře jako jeho známější sousedé, ale svou klientelu si našlo především velmi dobře udržovanými golfovými hřišti.

To nejznámější nese název National Golf Club a ti, co se o golf aktivně zajímají, o něm už pravděpodobně slyšeli. Vzhledem ke svému profilování je Belek vhodný spíše pro bohatší klientelu, která nemá hluboko do kapsy a je ochotna si připlatit za luxusnější 4 hvězdičkové ubytování. Výhodou je, že vzhledem k velikosti a charakteru Beleku je prakticky vyloučené natrefit zde na davy turistů a přelidněné pláže.

Hraní golfu se dá skvěle kombinovat s lenošením a odpočinkem na několikakilometrové písečné pláži, s potápěním či romantickými procházkami po pláži. Na celém pobřeží se nachází velké množství palem, eukalyptů a pinií, které v horkých dnech poskytují příjemný stín k odpočinku před prudkým sluncem.