Ubytování v Egyptě

17. června 2013 v 13:26 |  Egypt
Pomalu nastává čas rozmýšlet, které je to správné místo pro strávení letošní letní dovolené. Obvykle bývá jednou z alternativ Egypt. Do Egypta na dovolenou míří každý rok desetitisíce turistů ze všech koutů světa. Těm, kteří o Egyptě uvažují a dávají přednost pohodlí a službám místních hotelů před nocováním s beduíny v poušti či na luxusní jachtě zakotvené někde u panenského pobřeží, by mohly přijít vhod informace o hotelech v Egyptě. Dovolená v této severoafrické zemi totiž nemusí

Obecně se dá říci, že hotely pro dovolenou v Egyptě nabízejí kvalitní servis, bohatou nabídku jídla a pití v programu all inclusive a čisté hotelové pláže. Ty jsou denně upravovány a čištěny, takže dovolená je jak má být. V drtivé většině velmi ochotný a přátelský personál je schopen komunikovat s hosty v anglickém nebo německém jazyce.


Jak kvalitní služby je hotel svým hostům schopen nabídnout se pochopitelně odvíjí od pořizovací ceny pobytu, za kterou se turisté chystají Egypt navštívit. Nelze tedy očekávat, že rozsah služeb bude stejný v hotelu, ve kterém bude týdenní pobyt stát 35.000,- Kč, jako v hotelu za cenu třetinovou. Vždy záleží na volbě služeb, které cena za dovolenou a ubytování v konkrétním hotelu zahrnuje.

Při výběru hotelu pro dovolenou je důležitá celková rozloha hotelového areálu a vzdálenost jednotlivých ubytovacích jednotek od pláže. Egypt nabízí jak hotely přímo u pláže, tak také poněkud vzdálenější. Tím se eliminují nepříjemné situace, kdy hotel sice leží přímo u pláže, ale konkrétní pokoj může být od moře vzdálen i několik set metrů!

A jak je to v Egyptě s koupáním? Bohatý podmořský život, který se dá pozorovat mnohdy i prakticky u břehu, láká do egyptských vod na dovolenou především milovníky potápění. Ale i běžný turista si zde přijde na své. Křišťálově čistá voda, udržovaná písečná pláž a pozvolný vstup do moře ocení hlavně rodiny s dětmi, které si též Egypt zamilovaly.

Pro návštěvníky, kteří chtějí vstoupit do moře ve větší hloubce, jsou připravena hotelová mola. Jen pár metrů od břehu se dá narazit na korály se spoustou ryb a mořských živočichů. Opět ale záleží na výběru konkrétní destinace a hotelu k prožití dovolené v Egyptě, neboť útesy se nenacházejí podél celého egyptského pobřeží.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama