Potápění v Egyptě

30. června 2013 v 23:11 |  Egypt
Egypt je v současnosti jednou z nejoblíbenějších turistických destinací u Rudého moře, kterou navštěvují amatérští i profesionální potápěči ze celého světa. Nejvyhledávanějšími letovisky jsou Sharm el Sheikh, Dahab, Hurghada či Marsa Alam.

Korálové útesy a s nimi související podmořský život je zde velmi zachovalý, takže je zde možné se setkat se skutečně nepřeberným množstvím ryb všech druhů a barev. Potápěči se zde dokonce celkem běžně setkávají se žraloky, delfíny, želvami nebo murénami. V posledních letech se Egypt stává v oblasti potápění přímo fenoménem.

Pokud návštěvník, přilétající do Egypta, nemá s potápěním žádné zkušenosti, vůbec nic se neděje. Podél egyptského pobřeží se nachází množství potápěčských stanic, kde je možné absolvovat potápěčský kurz. Kurzy jsou vhodné zejména pro ty, kteří se nechtějí jen tak celý den válet na pláži a nic nedělat.


Výcvik bez problémů zvládne i desetileté dítě. Celý kurz je veden zábavnou formou a klade důraz na bezpečnost. Na konci kurzu obdrží absolvent certifikát, který jej opravňuje k potápění po celém světě.

Začínajícím potápěčům bývá často doporučována Hurghada, která je známá dobrou viditelností pod vodou, vhodným terénem a především příjemně teplou vodou. Těm, kteří dávají přednost šnorchlování a vidina potápění s výstrojí je příliš neláká, se doporučuje zakotvit při pobřeží Sharm el Sheikhu. I bez hloubokého potápění je zde možné pozorovat zachovalé korálové útesy a neuvěřitelné množství barevných ryb.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama