Na skok do Maroka

19. června 2013 v 17:53 |  Maroko
Marocké království, zjednodušeně Maroko, leží v severozápadním cípu Afriky a od Španělska je odděluje 15 kilometrů vod Středozemního moře v podobě Gibraltarského průlivu. Geograficky tedy Maroko leží ve stejné vzdálenosti od rovníku jak například oblíbený Egypt.

Sever Afriky je svou polohou předurčen k jarním nebo podzimním dovoleným. V letních měsících se zde totiž může polední teplota vyšplhat téměř k 50 stupňům a to jsou již podmínky, které nemusí být každému příjemné. Na druhou stranu v jarním či podzimním období, kde v našich zeměpisných šířkách kolísá teplota kolem 10 stupňů, je marocké počasí velmi lákavé a Maroko se v tu ránu stává atraktivní dovolenkovou destinací. Teploty se před den pohybují kolem 30 stupňů.

Klimatické rozdíly panují též v jednotlivých letoviscích. Ve vnitrozemském Marrákeši je vždy o několik stupňů tepleji než v letoviscích podél pobřeží Atlantského oceánu. Město je zapsáno na seznamu světového dědictví a za vidění stojí náměstí Djemaa El Fna.


Cesta turistů mířících do Maroka končí většinou v letoviscích Saidia na severním pobřeží (u Středozemního moře) a Agadir na atlantském západním pobřeží.

Při cestě do Maroka jsou ve výhodě turisté, kteří mají znalosti francouzského jazyka. Maroko totiž bylo francouzské území až do roku 1956 a francouzština je zde stále jedním z úředních jazyků.

Největším a nejznámějším marockým městem je Casablanca. Původní přístav se během několika desetiletí rozrostl v aglomeraci pro téměř 3.000.000 obyvatel. Pro mnohé turisty je největší motivací k návštěvě tohoto města film z roku 1942 s Humphrey Bogartem v hlavní roli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama