Do Tuniska na Saharu

7. června 2013 v 20:06 |  Tunisko
Ne každý se v Tunisku během své dovolené chystá pouze ležet na pláži. Těm, kteří budou chtít během svého pobytu v této severoafrické zemi něco zažít, má Tunisko co nabídnout. Mimo jiné hezkou řádku nejrůznějších výletů.

Tím neoblíbenějším, který je nabízen snad v každém hotelu, je cesta na Saharu. Tento výlet je většinou několikadenní, náročný a i jeho cena je vyšší. Proto většinu zájemců odradí, ale to je velká škoda.

Sahara je největší pouští na světě a tvoří celou 1/3 afrického kontinentu. Je rozprostřena přes 11 států, do kterých spadá i Tunisko. Proč se tedy vydat do pouště právě zde? Přestože v Tunisku se nachází jen zlomek Sahary, je toto místo, co se bezpečnosti týče, absolutně nejpřístupnější část.


Sahara se skládá z tří typů pouští: kamenité, oblázkové a písečné. Posledně jmenovaná je největším lákadlem a obrazem Sahary. Ty nejkrásnější duny jsou v blízkosti Ksar Ghilane. Zkušení průvodci Saharou berou turisty i k místním solným jezerům Chott el-Djerid, kde lze spatřit fata morgánu.

Při cestě pouští je možné sem tam zahlédnout volně žijící velbloudy, kteří se líně prodírají pískem a parným prostředím. Mezi další zvířata, která jsou schopna na poušti přežít, patří už jen škorpióni, zmije a několik druhů ještěrek. Fenky, nebo-li pouštní lišky, které jsou k vidění ve městech, jak si s nimi místní obyvatelé vydělávají, už v poušti samotné k nalezení nejsou.

V poušti jakoby čas plynul mnohem pomaleji. Poušť je krásná, avšak hlavně zrádná a znemožňuje volný pohyb. V době písečné bouře je nejlepší se někam schovat, jenže kam, když je kolem jen samý písek?

Na Sahaře se nacházejí též pouštní a horské oázy, ve kterých je možné si odpočinout ve stínu palem a svlažit se v některém z pramenů vyvěrajících na povrch.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama