Červen 2013

Potápění v Egyptě

30. června 2013 v 23:11 Egypt
Egypt je v současnosti jednou z nejoblíbenějších turistických destinací u Rudého moře, kterou navštěvují amatérští i profesionální potápěči ze celého světa. Nejvyhledávanějšími letovisky jsou Sharm el Sheikh, Dahab, Hurghada či Marsa Alam.

Korálové útesy a s nimi související podmořský život je zde velmi zachovalý, takže je zde možné se setkat se skutečně nepřeberným množstvím ryb všech druhů a barev. Potápěči se zde dokonce celkem běžně setkávají se žraloky, delfíny, želvami nebo murénami. V posledních letech se Egypt stává v oblasti potápění přímo fenoménem.

Pokud návštěvník, přilétající do Egypta, nemá s potápěním žádné zkušenosti, vůbec nic se neděje. Podél egyptského pobřeží se nachází množství potápěčských stanic, kde je možné absolvovat potápěčský kurz. Kurzy jsou vhodné zejména pro ty, kteří se nechtějí jen tak celý den válet na pláži a nic nedělat.

Na skok do Maroka

19. června 2013 v 17:53 Maroko
Marocké království, zjednodušeně Maroko, leží v severozápadním cípu Afriky a od Španělska je odděluje 15 kilometrů vod Středozemního moře v podobě Gibraltarského průlivu. Geograficky tedy Maroko leží ve stejné vzdálenosti od rovníku jak například oblíbený Egypt.

Sever Afriky je svou polohou předurčen k jarním nebo podzimním dovoleným. V letních měsících se zde totiž může polední teplota vyšplhat téměř k 50 stupňům a to jsou již podmínky, které nemusí být každému příjemné. Na druhou stranu v jarním či podzimním období, kde v našich zeměpisných šířkách kolísá teplota kolem 10 stupňů, je marocké počasí velmi lákavé a Maroko se v tu ránu stává atraktivní dovolenkovou destinací. Teploty se před den pohybují kolem 30 stupňů.

Klimatické rozdíly panují též v jednotlivých letoviscích. Ve vnitrozemském Marrákeši je vždy o několik stupňů tepleji než v letoviscích podél pobřeží Atlantského oceánu. Město je zapsáno na seznamu světového dědictví a za vidění stojí náměstí Djemaa El Fna.

Ubytování v Egyptě

17. června 2013 v 13:26 Egypt
Pomalu nastává čas rozmýšlet, které je to správné místo pro strávení letošní letní dovolené. Obvykle bývá jednou z alternativ Egypt. Do Egypta na dovolenou míří každý rok desetitisíce turistů ze všech koutů světa. Těm, kteří o Egyptě uvažují a dávají přednost pohodlí a službám místních hotelů před nocováním s beduíny v poušti či na luxusní jachtě zakotvené někde u panenského pobřeží, by mohly přijít vhod informace o hotelech v Egyptě. Dovolená v této severoafrické zemi totiž nemusí

Obecně se dá říci, že hotely pro dovolenou v Egyptě nabízejí kvalitní servis, bohatou nabídku jídla a pití v programu all inclusive a čisté hotelové pláže. Ty jsou denně upravovány a čištěny, takže dovolená je jak má být. V drtivé většině velmi ochotný a přátelský personál je schopen komunikovat s hosty v anglickém nebo německém jazyce.

Do Tuniska na Saharu

7. června 2013 v 20:06 Tunisko
Ne každý se v Tunisku během své dovolené chystá pouze ležet na pláži. Těm, kteří budou chtít během svého pobytu v této severoafrické zemi něco zažít, má Tunisko co nabídnout. Mimo jiné hezkou řádku nejrůznějších výletů.

Tím neoblíbenějším, který je nabízen snad v každém hotelu, je cesta na Saharu. Tento výlet je většinou několikadenní, náročný a i jeho cena je vyšší. Proto většinu zájemců odradí, ale to je velká škoda.

Sahara je největší pouští na světě a tvoří celou 1/3 afrického kontinentu. Je rozprostřena přes 11 států, do kterých spadá i Tunisko. Proč se tedy vydat do pouště právě zde? Přestože v Tunisku se nachází jen zlomek Sahary, je toto místo, co se bezpečnosti týče, absolutně nejpřístupnější část.