Za odpočinkem do Egypta

16. května 2013 v 17:18 |  Egypt
Egypt je z blízkovýchodních zemí jednou z nejoblíbenějších destinací. Vody Rudého moře mají příjemnou teplotu po celý rok a díky subtropickému klimatu zde mohou trávit dovolenou turisté z celého světa prakticky po celý rok.

Egypt láká k návštěvě především milovníky potápění a starověkých památek. Úžasné potápěčské lokality, jako je například Blue Hole v Dahabu, zanechávají v návštěvnících překrásné vzpomínky ještě dlouho po návratu. A je vcelku jedno, do kterého střediska zamíří. Každé z egyptských letovisek je totiž perfektně připraveno na nápor návštěvníků nejen v průběhu nejvyšší sezóny.

Nejnavštěvovanějším a největším egyptským letoviskem je Hurghada. Toto původně rybářské městečko nabízí svým návštěvníkům dlouhé písečné pláže, korálové útesy a je též velmi dobrým výchozím bodem k výletům do Káhiry či Luxoru. Podnebí v Hurghadě, stejně jako v celém Egyptě, lze rozdělit na suché a horké (květen - září) a teplé s vlhkým vzduchem (říjen - duben). V letních měsících se tu teploty šplhají mnohdy přes 50 °C.


Druhou příčku na žebříčku oblíbenosti zaujímá Sharm el Sheikh. Toto letovisko se nachází na samém cípu Sinajského poloostrova a svůj věhlas získalo především kvůli bohatému podmořskému světu. Národní park Ras Mohamed je dokonce jednou z nejvyhlášenějších potápěčských lokalit ve světě. Vyznavači potápění tady mohou pozorovat volně žijící žraloky, barakudy, manty nebo želvy.

Marsa Alam svým návštěvníkům nabízí nejen překrásné přírodní scenérie, ale především příležitost strávit zde klidnou dovolenou na nepřeplněných plážích a bez většího ruchu. V centru města je sice několik marketů, ale jinak je velmi malé. Stejně jako v ostatních egyptských letoviscích, i v Marsa Alam je pestrá nabídka pro potápěče. Brothers Island, Sataya či potápění k vrakům lodí u břehů ostrova Zabargat je jen malým výčtem potápěčských lokalit.

Posledním z často zmiňovaných egyptských letovisek je Taba. Toto město leží na severu při pobřeží Akabského zálivu nedaleko hranice s Izraelem. A i když patří k nejluxusnějším letoviskům, nenajdete tady přeplněné pláže. Je perfektním výchozím bodem pro výlety do nedalekého Jordánska nebo Izraele.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama