Květen 2013

Je v Turecku bezpečno?

21. května 2013 v 19:28 Turecko
Procestovanou Evropu má spousta turistů, avšak cesty do Turecka se trochu obávají. A upřímně, ono se není moc čemu divit. Vždyť téměř každý den je možné ve zprávách sledovat, jak je arabský svět již několik let ne úplně ideálním místem pro cestování a Turecko jako arabská země bývá poměrně často též zmiňována. Turecko ale naštěstí patří k nejklidnějším arabským zemím a byla by škoda, kdyby byly přehnané obavy důvodem, proč tuto zemi na pomezí Evropy a Asie nenavštívit.

Jak to tedy v Turecku vypadá doopravdy? Vlivem událostí posledního desetiletí jsou pro nás muslimové zlí a nepřátelští lidé. Toho, kdo podobný názor zastává, čeká po příletu do Turecka drobný šok. S největší pravděpodobností si totiž bude klás otázku, kde že jsou ti nepříjemní obyvatelé? V drtivé většině totiž bude v Turecku obklopen příjemnými, vstřícnými a ochotnými lidmi, kteří se budou snažit se vším pomoci.

Za odpočinkem do Egypta

16. května 2013 v 17:18 Egypt
Egypt je z blízkovýchodních zemí jednou z nejoblíbenějších destinací. Vody Rudého moře mají příjemnou teplotu po celý rok a díky subtropickému klimatu zde mohou trávit dovolenou turisté z celého světa prakticky po celý rok.

Egypt láká k návštěvě především milovníky potápění a starověkých památek. Úžasné potápěčské lokality, jako je například Blue Hole v Dahabu, zanechávají v návštěvnících překrásné vzpomínky ještě dlouho po návratu. A je vcelku jedno, do kterého střediska zamíří. Každé z egyptských letovisek je totiž perfektně připraveno na nápor návštěvníků nejen v průběhu nejvyšší sezóny.

Nejnavštěvovanějším a největším egyptským letoviskem je Hurghada. Toto původně rybářské městečko nabízí svým návštěvníkům dlouhé písečné pláže, korálové útesy a je též velmi dobrým výchozím bodem k výletům do Káhiry či Luxoru. Podnebí v Hurghadě, stejně jako v celém Egyptě, lze rozdělit na suché a horké (květen - září) a teplé s vlhkým vzduchem (říjen - duben). V letních měsících se tu teploty šplhají mnohdy přes 50 °C.